Wiadomość

Strona Zespołu Szkół Nr 11 zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach funkcjonalnych (zapamiętywane są niektóre akcje użytkowników) - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Każdy użytkownik może sam decydować o tym w jaki sposób cookies zapisywane są na jego komputerze. Pozwalają na to ustawienia/preferencje definiowane w przeglądarkach. Domyślne ustawienia popularnych przeglądarek (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari) pozwalają na zapisywanie cookies ze strony ZS Nr 11 w Szczecinie.

Zespół Szkół Nr 11 w Szczecinie

KOMUNIKATY

Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska.

nowoczesny_n

Cele szczegółowe projektu:

1. Zwiększenie wiedzy w zakresie zdiagnozowanych obszarów u nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu powiatu Miasta Szczecin.
  2. Zwiększenie kompetencji zawodowych w zakresie metodyki i form nauczania u nauczycieli poprzez realizację kompleksowego wsparcia szkół i przedszkoli .
  3. Wzrost współpracy i wymiany doświadczeń nauczycieli i dyrektorów w ramach sieci współpracy i samokształcenia z terenu powiatu Miasta Szczecin

NOWE KONTO

RADY RODZICÓW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 11 W SZCZECINIE

Bank Pocztowy S.A.

86 1320 1830 2081 0834 2000 0001

Inforamcje o stypendiach socjalnych znajdują się  na stronach UM

mojaszkola

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zapisy do oddziału przedszkolnego przyjmujemy

od 15 marca 2010 r.

w sekretariacie szkoły.

Wniosek można pobrać ze strony

internetowej szkoły, lub

www.nabor.pcss.pl/szczecin

Punkt konsultacyjny dla rodziców 5 i 6 - latków mieści się w Zespole Szkół Nr 11

przy ul. Piasecznej 40, pokój 59

Informacji udziela pani pedagog-Teresa Jastrzębska

w czwartki od godz. 15.00-18.00

lub sekretariat szkoły

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00

Samorządność szkolna inaczej - Program Aktywizacji Samorządu Uczniowskiego

Wróżby andrzejkowe

Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek andrzejkowe wróżby. Dzieci dowiedziały się np. co ich czeka w najbliższej przyszłości oraz jakie imię będzie miał ich ukochany. Największym zainteresowaniem cieszyły się wróżby ukryte w babeczkach, wiadomo przecież, że dzieci uwielbiają słodkości. Uczniowie dobrze się bawili pamiętając, że przyszłość zależy od nas samych a wróżby należy traktować „z przymrużeniem oka"!

Straszna dyskoteka w obiektywie

Zainspirowanie literaturą, filmami i kulturą fantazy, bawiliśmy się na dyskotece. Zdjęcia świadczą, że zabawa była doskonała.

11 listopada- wiersze patriotyczne

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości biorąc udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci pięknie zaprezentowały się w wybranych przez siebie wierszach o naszej ojczyźnie oraz o Polakach, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolność naszego kraju. Podczas obrad jury wszystkie klasy zaśpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Uczniowie wyglądali bardzo uroczyście w strojach galowych przyozdobionych kotylionami w narodowych barwach. Wybrano po trzech laureatów spośród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Gratulujemy!

Głębokie – rajd szlakiem Puszczy Wkrzańskiej

Każdy szczecinianin wie, że nazwę Głębokie nosi jezioro i dzielnica. Jednak my, mieszkańcy Płoni, nie korzystamy z uroków kąpieliska nad jeziorem Głębokie, bo jest po porostu daleko. Mieliśmy jednak okazję wędrować wokół jeziora. Rajd był zorganizowany przez Pałac Młodzieży- była to tak zwana kolejna Leśna Sobota.

W Filharmonii Szczecińskiej : „Gombka“ wg Gombrowicza

Na zaproszenie, byliśmy w nowo otwartej Filharmonii Szczecińskiej. Wnętrze obiektu zrobiło na nas olbrzymie wrażenie. Nowoczesny wystrój, wspaniała akustyka, spowodowały, że odbiór spektaklu nie sprawił nam żadnych problemów. Oparte, na motywach powieści W. Gombrowicza „Ferdydurka”, przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu „Magicza GĘBA Gombrowicza- alternatywny egzamin dojrzałości”.  Bohater nie radzi sobie z problemami przejścia w dorosłość, jak niektórzy z nas.

Tekst był ilustrowany muzyką Vivaldiego „Cztery pory roku”, Beethovena „V Symfonia”, Straussa i innych.

Zachęcamy do udziału w koncertach w filharmonii, choćby z tego względu, żeby zobaczyć, jeden z najnowocześniejszych obiektów w naszym mieście.

Wieczór papieski

Tradycyjnie, w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, uczniowie przygotowali szkolny koncert dla papieża. Zaproszenie przyjęli współpracujący ze szkołą duchowni. Miło było nam też gościć panią Barbarę Kafarską, byłego dyrektora szkoły.

W koncercie wzięli udział uczniowie obydwu szkół- recytowano wiersze, śpiewano okolicznościowe pieśni. Bardzo wszystkim podobała się prezentacja multimedialna dotycząca biografii Jana Pawła II.

Akademia z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W tym roku obchodzimy 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji uczniowie klas trzecich GM 39 przygotowali uroczystą akademię. Młodzież uczciła pamięć bohaterów II wojny światowej prezentując twórczość polskich poetów i wykonując pieśni patriotyczne. Szczególnie wzruszające były wystąpienia Dominika Lewickiego recytującego wiersz Antoniego Słonimskiego „Alarm” oraz Martyny Rusin, która przedstawiła wiersz K. Baczyńskiego. Poruszające były również pieśni wykonane przez Paulinę Barzyk i Magdę Piskorską. Słowa uznania należą się także pozostałym artystom. Nad realizacją przedstawienia czuwały panie A. Konieczka i M. Śmiech.